TEATR TRZECIEGO

Co to za teatr?

Teatr Trzeciego (założony w 2009r.) to młodzieżowy teatr ewangelizacyjny. Spektakle mają trzy podstawowe cechy: są one autorskie, niebanalne i mają charakter aksjologiczny. Teatr w swoich sztukach nie boi się szukać nowych rozwiązań, bawić się konwencjami, eksperymentować z różnymi formami, wprowadzać urozmaicenia, czy szukać nowych przestrzeni. Spektakle "FaceBóg" oraz "Septem" były przeplatane materiałem wideo. Natomiast w najnowszym dziele pt. "Miriam" będzie można usłyszeć muzykę żydów sefardyjskich, graną i śpiewaną na żywo.

Teatr Trzeciego gościł m.in. na Festiwalu Młodych, w Muzeum Diecezjalnym, w Orlen Arenie, wielokrotnie w III LO w Płocku. Zaś w trakcie Orszaku Trzech Króli prezentował się na jednej z płockich ulic. Dwukrotnie nagrodzony podczas wojewódzkiego konkursu "Księga nad Księgami". Tworzony przez grupę młodych ludzi, o rozpiętości wiekowej między drugą klasą gimnazjum, a drugą klasą liceum.

Profesjonalna kadra


ADAM ŁONIEWSKI

Reżyser teatru z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent PWSFTv i T w Łodzi. Aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, oraz Teatru im. Adama Mickiewicza. Reżyser w Centrum Kultury Młodych w Łodzi. Nagradzany m. in.: Nagrodą Gazety Wyborczej za wybitne kreacje aktorskie w teatrze bydgoskim w latach 2002-2003, Laurem Grzymały za najlepszą rolę drugoplanową - (Roman w "Rodzinie wampira") 2003, Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego za sezon 2002-2003.MARZENA LAMCH-ŁONIEWSKA


Nauczyciel wokalu i emisji głosu w Teatrze Trzeciego. Na co dzień kompozytorka i aranżerka, wokalistka Naszej Rodziny Poszerzonej, aktorka Teatru A i Teatru Bez Reszty, solistka współpracująca m.in. z Januszem "Yaniną" Iwańskim, założycielka i prowadząca zespołu Kalokagathos, nauczycielka emisji głosu m.in. w Teatrze im. A.Mickiewicza w Częstochowie. Jak mówi sama o sobie: jest muzykiem z zawodu i aktorem z zamiłowania.

 

Jeden projekt, a trzy premiery

W ramach projektu Bardzo Dobra Cooltura, Teatr Trzeciego przygotowuje trzy premiery. Dwie z nich już znamy. Są nimi wystawiane w na przełomie marca i kwietnia "Septem" oraz datowany na koniec maja spektakl pt. "Miriam". Tytuł trzeciego spektaklu jest na razie tajemnicą teatru, a jego premiera planowana jest na grudzień br.


Więcej informacji o teatrze, a także terminy i szczegóły spektakli znajdziesz na stronie: www.teatr.mlodzi.rel.pl

 

 

Copyright © by Bardzo Dobra Cooltura/Fundacja Studnia/Paweł Kolczyński
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zawartość niniejszej strony internetowej jest chroniona przez prawa autorskie w Polsce i na całym świecie. Informacje odnośnie wykorzystania zdjęć oraz innych materiałów: kolczynski@mlodzi.rel.pl

Get more
Joomla!® Templates
and Joomla!® Forms From Crosstec